X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
شبکه حرفه ای کسب و کار
ایمان سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵

لاغری با ژل ، تهدید جدی برای سلامتی!

هرگز از ژل های لاغری برای کاهش وزن و تناسب اندام خود استفاده نکنید و سلامتی خود را به خطر نیدازید. شاید شما از آن دسته از افراد باشید که همیشه راه میانبر را برای تصمیمات خود در زندگی انتخاب می کند ، اما باید بدانید گاهی این میانبر ها می توانند خطرناک ترین مسیر ها برای رسیدن شما به مقصدتان باشد. امر لاغری ارتباط مستقیمی با سلامتی و تندرستی بدن شما دارد ، لذا در انتخاب روش های لاغری و کاهش سایز و وزن باید نهایت دقت عمل را به کار برد. اکثر مردم این موضوع را درک کرده اند که تنها راه های لاغری و تناسب اندام ، ورزش متناسب با سایز و به صورت منظم ، رژیم غذایی سالم ، تحرک بدنی لازم ، پرهیز از پرخوری و دیگر راه های این چنینی می باشد. اما همانطور که میبینیم تبلیغات محصولات لاغری همچنان در بازار امروزی داغ و پر زرق و برق است. وارد کنندگان و تولید کنندگان این محصولات لاغری برای آن دسته از افراد که از مصرف قرص و دارو هراس دارند نیز محصولاتی نظیر ژل و کرم های موضعی را تهیه و روانه بازار کرده اند. اما این نگرش که شاید درصد خطر و آسیب رسانی ژل ها و کرم های لاغری برای بدن کمتر از مصرف قرص و دارو باشد تفکری اشتباه است.

لاغری ژل  تهدید جدی برای سلامتی!

برچسب هایی نظیر محصولات گیاهی ، چای لاغری و اسامی که انسان را درباره مواد سازنده آن نگران و هراسان نمی کند ، از جمله راه هایی برای بازاریابی و فروش این اقلام از داروها می باشد.
بگذارید به آخرین دست آورد این بازار داغ بپردازیم ؛ ژل لاغری ( سه بار به چپ و سه بار به راست!). دکتر فرانک سماک، متخصص تغذیه، در گفتگویی با جام جم به این ژل لاغری اشاره کرده و خاطر نشان کرد ، اگر از بحث مجوز بهداشت و پزشکی که به این محصول اختصاص یافته است بگذریم ، باید به ساختار و نحوه عملکرد آن بپردازیم ، ژل را بر روی ناحیه ای که مایل هستید چربی های آن آب شده و از بین رود مالیده و سه بار به چپ و سه بار به راست ماساژ میدهیم ؛ سپس در آن ناحیه احساس گرما کرده و با چشم غیر مصلح میتوانیم عرق کردن را در آن قسمت مشاهده کنیم و این یعنی ژل لاغری کار خود  را به درستی انجام داده است. در حالی که این چنین نیست، با توجه به ساختار این ژل و مواد مصرفی در تهیه آن قطرات مایعی که شما بر روی پوست خود می بینید حاصل از آب شدن چربی های بدن نمی باشد، این ها فقط قطرات آب هستند، آب هایی که زیر پوست شما جمع شده و حال به دلیل بالا رفتن دمای آن ناحیه تبخیر شده و به مانند قطرات آب بر روی پوست شما نمایان می شود ، حتی ممکن است با از دست دادن آب میان بافتی شما احساس سبکی و لاغری کنید، بنابراین به استفاده از ژل با این تفکر که در مسیر درستی قرار دارید ادامه خواهید داد.

لاغری

اگر گفته این پزشک تغذیه درست باشد ، پس چه بلایی بر سر چربی های موضعی که همچنان به قوت خود باقی هستند می آید؟ اتفاقی که رخ می دهد کاملاً واضح هست، شما در اثر مصرف مداوم این ژل ها به دوچیز مهم دست میابید ، پول های گزاف از دست رفته و البته یک بدن خشک بی آب که محل زندگی چربی های موضعی است.
جام جم پس از انتشار این گفت و گو ؛ به مصاحبه دیگری با دکتر مجتبی ولی زاده ، متخصص پوست و مو پرداخت. پزشک متخصص در این مصاحبه دربارۀ عوارض پوستی این ژل ها این گونه توضیح دادند: افراد با پوست های حساس هرگز نباید به سراغ چنین محصولاتی بروند. بر اثر مکانیسم موجود در این ژل های به اصطلاح لاغری ، پوست با تعریق زیادی مواجه می شود. برخی افراد با  دیدن این صحنه خوشحال شده و چنین می پندارند که در حال آب کردن چربی های موضعی آن محدوده هستند و در نتیجه برای کمک به فرایند آب شدن ، موضع را با نایلون بسته و در نتیجه به عمل تعریق کمک شایانی می کنند.

لاغر شدن

دکتر ولی زاده در ادامه افزودند: در میان بیماران خود شاهد مواردی از حساسیت های شدید پوستی و بعضاً سوختگی های عمیق در اثر مصرف این محصولات بوده ام. البته برخی ترکیبات دارویی می توانند به صورت موضعی در درمان سلولیت و چربی های موضعی خاص تا حدودی موثر باشند. این ترکیبات در کنار روش های لیزرتراپی و هورمون درمانی بیشتر جنببه درمانی داشته و تحت شرایط خاص زیر نظر پزشک و برای افراد خاص به کار می روند. بدون شک مصرف مداوم آنها عوارض جانبی متعددی دارد. این که یک ژل بتواند از طریق پوست جذب شده و چربی های بدن را بسوزاند ، هرگز در علم به اثبات نرسیده است.

چاقی

لاغری موضعی هم رژیم و هم ورزش می خواهد. باید توجه داشت که رسیدن به وزن ایده آل در کل پروسۀ لاغری زمان بر می باشد و نیازمند صبر و بردباری و تداوم عمل صحیح در این جهت می باشد. باید این نکته را در نظر داشته باشید که با چند ماه ورزشش کردن و رژیم گرفتن یا اتفاق خاصی نمی افتد و یا اگر اتفاقی بیفتد کوتاه مدت و مقطعی می باشد. ورزش و رژیم غذایی سالم باید نوعی لایف استایل و یا همان سبک زندگی برای شما محسوب شود. در ادامه و به عنوان مسیرهای مکمل در جهت رسیدن به اندام دلخواهتان می توانید از دستگاه های ورزشی خانگی ؛ محصولات ماساژ های موضعی ، قرص های بهداشتی کاهش اشتها و سایر مواردی از این دست ، استفاده کنید.

ورزش و لاغری

تندرستی و شادابی همه عزیزانی که به مطالعه این مقاله پرداختند آرزوی ماست ، درضمن شما می توانید برای مشاهده لیست کاملی از وارد کنندگان ، تولید کنندگان و توزیع کنندگان محصولات لاغری به شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز مراجعه نمایید.

مجله و فراتر از مجله

مجله ی اینترنتی ویکیوز


ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :