X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
شبکه حرفه ای کسب و کار
ایمان شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵

لوازم آرایش و نحوه استفاده از آنها :

لوازم آرایش همواره از جمله خریدهای محبوب میان خانم ها بوده است. شاید با خواندن عنوان این مقاله از خود بپرسید که نحوه استفاده از تک تک لوازم آرایش کاملاً مشخص است و شاید بتوان به جرأت گفت که تقریباً تمامی زنان دنیا از نحوه استفاده و عملکرد این ابزار و لوازم آگاهی دارند. اما موضوعی که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم ، نکات ریز و مهمی است که برای دوام و پایداری لوازم آرایش خود بد نیست آن ها را بخوانید و پس از این در هنگام استفاده از لوازم آرایش این نکات را رعایت نمایید.

لوازم آرایش و نحوه استفاده از آنها

نکاتی مهم درباۀ لوازم آرایش و چهره آرایی:

1- قبل از آنکه بخواهید مداد خط لب یا خط چشم خود را برای استفاده بتراشید ، بهتر است آن را به مدت 10 دقیقه داخل یخدان فریزر یا یخچال قرار دهید. با این کار شما به استحکام و مقاومت مدادتان کمک کرده و از شکستن یا خورد شدن آن به هنگام تراشیدنش جلوگیری کرده اید.

2- اگر چشم شما حالتی گود رفته دارد بهتر است به جای استفاده از مداد خط چشم ، از خط چشم مایع استفاده کنید.

3- برای جلوگیری از سنگینی چشم با مواد ریمل و یا انباشته شدن ریمل بر روی مژه ها بهتر است ابتدا لایه نازکی از مژه ها را به ریمل آغشته کرده سپس با استفاده از فرچۀ آن مواد را به تمام نقاط مژه بالا و پایین برسانید.

4- قبل از استفاده از فر مژه ، ابزار این کار با استفاده از سشوار به مدت چند ثانیه گرم کنید. این کار باعث می شود فر مژه به مدت طولانی تری بر روی مژه های شما بماند. درست همانند برسی که برای حالت دادند موها توسط سشوار گرم می شود و به آن ها حالت می دهد.

نحوه استفاده از آنها

5- هنگام خرید کرم پودر ، رنگ تستر آن را بر روی قسمت داخلی مچ دستتان امتحان کنید ، این قسمت همان رنگی را به شما نشان می دهد که به هنگام مصرف کرم پودر بر روی صورتتان مشاهده خواهید کرد.

6- افزودن یک قطره مرطوب کننده به کرم پودرتان باعث درخشش صورت و ماندگاری آن بر روی پوستتان می شود.

7- بر خلاف تصور و تجربه افراد که از ابتدا از کرم پودر استفاده می کنند، این ماده باید آخرین وسیله از لوازم آرایش شما باشد که بر روی پوستتان استفاده می شود. چرا که لک ناشی از مواد استفاده شده به هنگام آرایش چشم و یا جای انگشت و غیره را از روی صورت شما پاک کرده و پوشش می دهد.

8- استفاده از رژ مات بر روی لب شما احساس خشکی لب را به همراه دارد ، در صورت استفاده مداوم احتمال خشکی طولانی مدت و ترک پوست لب افزایش می یابد.

انواع لوازم آرایشی

9- برای آن که رژ لب بر روی لبان شما از دوام و پایداری بیشتری برخوردار باشد ، قبل از آن ، با استفاده از یک مداد لب هم رنگ دور لب و تمام سطح لب را پوشش دهید سپس از رژ لب استفاده نمایید.

10- خط لب بر رژ لب مقدم است و اگر بخواهید بعد از استفاده از رژ لب ، خط لب بکشید قادر نخواهید بود جایگاه خط لبتان را به درستی پیدا کنید و در نتیجه لب هایی با آرایش طبیعی نخواهید داشت.

11- برای افزایش طول عمر رژلبتان ؛ حتماً آن را در یخچال نگهد داری کنید.

12- در هنگام خرید رژ لب ، هرگز از تستر آن بر روی لبانتان استفاده نکنید  این کار بسیار غیر بهداشتی است ، برای خرید لوازم آرایش از تمامی تستر ها بر روی نوک انگشتان و یا پوست دستتان استفاده کنید .

لوازم

13- برای آن دسته از افرادی که همیشه استرس دندان هایی آغشته به رژ لب را دارند ، باید گفت بهتر از پس از هر بار استفاده از رژلب انگشت اشاره خود را داخل دهانتان فرو برده به آرامی بیرون بکشید تا رژلب اضافی به انگشتتان چسبیده و مزاحمتی برای دندان ها به وجود نیاورد.

14- هرگز رژلب هایی که از رنگ آن ها بیزارید را دور نیندازید ، کافیست آنها را با رژلب های دیگرتان ترکیب کنید تا به رنگ های مورد علاقه شما نزدیک شود .

15- خانم های مسن بهتر است از رژلب های چرب به جای رژلب های مات و براق استفاده کنند.

16- از رژلب هایی با رنگ پرتقالی و قهوه ای کمتر استفاده کنید چون باعث زرد دیده شدن دندان ها می شوند.

17- اگر رژلبتان شکسته است، کافی است شعله کبریت یا فندک را زیر قسمت شکسته بگیرید و وقتی شروع به آب شدن کرد، آن را روی قسمت پایه به آرامی بفشارید. سپس آن را سر و ته کنید و بدون درپوش به مدت ۵ دقیقه داخل یخچال بگذارید.

18- اگر لب‌هایتان گوشتی و ضخیم است بهتر است خط لب را فقط در قسمت خارجی خط لب طبیعی خود به کار ببرید.

19- برای اینکه فنجان یا لیوانی که از آن می‌نوشید، رژی نشود کافی است قبل از نوشیدن با احتیاط و پنهان کاری تمام، سطح تماس آن را با نوک زبان خود کمی خیس کنید و سپس فنجان یا لیوان را به دهان ببرید.

20- سایه چشم تیره می‌تواند نقش خط چشم را هم بازی کند. فرچه‌ای تخت را مرطوب کرده و در سایه چشم تیره فرو ببرید. سپس آن را روی خط مژه بکشید و به فاصله موجود بین مژه‌ها دقت کنید. بعد، همین رنگ را بالای خط مژه نیز به کار ببرید.

لوازم آرایش

امیدواریم که مطلب فوق مفید بوده باشد. درضمن شما می توانید برای مشاهده لیستی کامل از وارد کننده محصولات آرایشی به شبکه حرفه ای کسب و کار ویکیوز مراجعه نمایید.

مجله و فراتر از مجله

منبع: محصولات آرایشی

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :