X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
شبکه حرفه ای کسب و کار
ایمان پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶

رولت خرما و گردو یک غذای خوشمزه و پر انرژی است.

چه لازم داریم،

تخم مرغ: ۳ عدد
آرد: ۵ قاشق غذاخوری
ماست: ۲ و نیم قاشق غذا خوری
شکر: ۲ فاشق عذاخوری
خرما: ۲۰ عدد
گردو: ۵ عدد
عسل: ۲ قاشق عذاخوری
کنجد: به میزان لازم
زعفران: یک قاشق عذاخوری(حل شده در آب)

چطوری درست کنیم،

تخم مرغ ها در یک ظرف هم زده شود تا سفیده و زده یک دست مخلوط شوند.
ماست به تخم مرغ اضافه و هم زده شود.
شکر اضافه و هم زده شود.
آرد اضافه شده و هم زده شود.
زعفران نیز اضافه شود.
مخلوط بدست امده در ماهی تابه که قبلا ۳ قاشق روغن در آن داغ شده است در اندازه های دایره به قطر ۱۰ سانتی ریخته شود تا دو طرف آن سرخ شود.
خرما را پوست کنده و با گردو های خورد شده و کنجد و عسل مخلوط می کنیم.
مواد را داخل سرخ شده ها ریخته و مانند رولت میپیچانیم.
رولت ها را در اندازه های ۳ سانتی برش می زنیم و در صورت تمایل روی آن کمی دارچین نیز میریززیم. الان خاخوردو آماده سرو است.

خرما چه خاصیتی داره،

خرما دارای خواص بسیار زیادی از جمله بازگشت انرژی و جوانی از دست رفته است که در قرآن و دیگر کتاب های مقدس نیز به خواص این میوه شفابخش اشاره ویژه شده است.این روزها مناطق جنوبی و شرقی استان درگیر برداشت محصول خرمای خود هستند و این محصول دارای خواص بسیار زیادی از جمله بازگشت انرژی و جوانی از دست رفته است.درخت خرما خواص بی شماری دارد و می توان گفت که از تمام قسمت های این درخت می توان استفاده کرد و یک ضرب المثل عربی می گوید که خواص درخت خرما به اندازه روزهای سال است.

خواص دارویی خرما
مردم صحرا هسته درخت خرما را در آورده و از آن نان می پزند این هسته را بو داده و از آن به عنوان قهوه استفاده می کنند، چرا که دم کرده آن بسیار مطبوع است یا حتی آن را در آب برای چند روز خیس کرده و به عنوان غذای مقوی به شترهای خود می دهند و معتقدند که این غذا از گندم و جو مقوی تر است.اثر دیگر معجزه آسای هسته خرما از بین بردن تورم پلک های چشم است؛ برای این منظور پمادی از هسته خرما درست کرده و آن را روی چشم می گذارند؛ این پماد برای رشد مژه های چشم نیز بهترین دارو است. در زمان های قدیم همواره خرما را برای قدرت و انرژی به کار می برده اند و هنوز بهترین میوه برای بازیافتن انرژی و قدرت جوانی است.گل های درخت خرما نیز خاصیت دارویی دارند و همچنین طعم گل های درخت خرما تلخ بوده و اثر مسهلی دارد.

منبع : بانك مقالات

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :